سامانه ثنا | sana.adliran.ir | ورود به سایت ثنا دادگستری

سامانه ثنا

برای مشاوره مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

 بعد از اقامه دعوای حقوقی یا کیفری، علیه یک شخص، اولین و مهم ترین حق قانونی وی، آن است که از اقامه چنین دعوایی علیه خود، اطلاع یابد. علت تاکید بر اهمیت این حق اطلاع، آن است که بدون آگاهی از از دعوای طرح شده، فرصت دفاع برای آن فرد وجود نداشته و چه بسا این عدم اطلاع، منجر به از بین رفتن حقوق قانونی آن فرد شود.

اطلاع اشخاص از اقامه دعوا علیه آن ها در محاکم کیفری و حقوقی، از طریق ابلاغ اوراق قضایی به آنها امکان پذیر می باشد. در گذشته، ابلاغ اوراق قضایی، در سیستم قضایی کشورهای مختلف، با استفاده از کاغذ و ارسال توسط مامورین ابلاغ، انجام می گرفت. اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود اینترنت، شیوه ابلاغ نیز تغییر یافته و شکل جدیدی از ابلاغ، یعنی ابلاغ الکترونیکی، برای ابلاغ اوراق قضایی، مورد استفاده قرار می گیرد. دراین سیستم، اوراق قضایی به شکل الکترونیکی و از طریق سامانه ابلاغ به طرفین پرونده، ابلاغ می گردد.

در کشور ما نیز، ابلاغ الکترونیکی، با راه اندازی سامانه ابلاغ ثنا از سال ۱۳۹۵ توسط قوه قضاییه، جایگزین ابلاغ سنتی گردید. با توجه به اینکه ارسال ابلاغیه الکترونیکی از طریق سامانه ثنا و مشاهده و عدم مشاهده ابلاغیه الکترونیکی توسط اصحاب دعوا، دارای آثار قانونی متعددی بوده، در این مقاله، ابتدا به معرفی ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، پرداخته؛ سپس، به توضیح مسایل مرتبط با این نوع از ابلاغیه، از جمله، نحوه ورود به سامانه ثنا، نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ و سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک و نکات مهم مربوط به آن می پردازیم.

برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی کلیک نمایید

کاربران برای ورود به سامانه ابلاغ و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا باید به سایت eblagh.adliran.ir مراجعه کنند.

ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

پیش از آنکه در مورد نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا​ و سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک توضیح دهیم، ابتدا لازم است به این سوال جواب دهیم که ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا چیست؟ و در صورت دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، باید چه کرد؟ پیش از پاسخ دادن به این سوال، ابتدا به تعریف دو مفهوم ابلاغیه و سامانه ثنا می پردازیم و سپس، مفهوم ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا را توضیح خواهیم داد.

پس از اقامه دعوا، اعم از دعوای حقوقی و دعوای کیفری، در دادسراها و دادگاه ها، سیستم قضایی، موظف است تا به عنوان یک نهاد بی طرف، طرفین دعوا را به طور منظم از روند پرونده و اقدامات انجام گرفته در آن پرونده، مطلع نماید. ابلاغ دادخواست، وقت دادرسی، احضار شهود و در نهایت، ابلاغ رای صادر شده در پرونده، نمونه ای از این اطلاع رسانی ها می باشد.

به منظور انجام این اطلاع رسانی ها، اطلاعات مربوطه، در برگه ای درج شده و سپس این برگه، برای طرفین دعوا ارسال می شود. این برگه که دربردارنده اطلاعات خاصی از روند پرونده قضایی است و مطابق مقررات، به طرفین دعوا یا یکی از آن ها ابلاغ می گردد، « ابلاغیه » نامیده می شود.

تا قبل از سال ۱۳۹۵ و ایجاد سامانه ثنا، ابلاغیه های دعوا، به شکل کاغذی و توسط مامورین ابلاغ، برای طرفین پرونده و سایر افراد مرتبط با پرونده ارسال می گردید. اما از این تاریخ و با راه اندازی « سامانه ثنا »، بسیاری از خدمات قضایی، از جمله ارسال ابلاغیه های قضایی، به شکل اینترنتی و غیر حضوری انجام می گیرد.

سامانه ثنا، مطابق قانون دادرسی الکترونیکی، امکانات متعددی را برای مراجعین دستگاه قضا فراهم کرده است که مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ، از مهم ترین آن امکانات می باشد. با توجه به این توضیحات، در تعریف ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، می توان گفت که ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، همان ابلاغیه سنتی کاغذی می باشد. تنها تفاوت این دو ابلاغیه، آن است که ابلاغیه الکترونیکی، به جای نگارش بر روی کاغذ و ارسال پستی، در سیستم کامپیوتری درج شده و از طریق سامانه ثنا یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک و به صورت الکترونیکی برای اشخاص ارسال می گردد.

سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی

در سال های اخیر، سامانه ها و سایت های متعددی همچون، سامانه سند من، سایت ثبت من، سامانه ثبت الکترونیکی پذیرش درخواست صدور سند مالکیت و سامانه اظهارنامه مالیاتی، از سوی نهادهای مختلف دولتی و با هدف ارائه اینترنتی خدمات این نهادها، تاسیس و راه اندازی شده است. یکی از این سامانه ها، سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی می باشد.

در این بخش، قصد داریم تا به معرفی سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که در صورت دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، باید چه کرد؟ آدرس سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی، eblagh.adliran.ir بوده که کلیه مراجعین دستگاه قضایی، می توانند از طریق آن، برای مشاهده ابلاغیه های الکترونیکی و پیگیری روند پرونده خود، اقدام نمایند.

برای استفاده از امکانات سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی یا سامانه ثنا یا سایت اصلی رویت ابلاغ و سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک، در مرحله اول، باید برای ثبت نام سامانه ثنا اقدام نمود که در دو مرحله ثبت نام اولیه و ثبت نام نهایی صورت می گیرد. ثبت نام سامانه ثنا، با استفاده از دو روش، امکان پذیر می باشد: ثبت نام حضوری از طریق دفاتر خدمات قضایی و ثبت نام غیر حضوری و آنلاین.

پس از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور شخصی ( کد ثنا ) ، در اختیار ثبت نام کننده، قرار می گیرد که دارنده حساب با مراجعه به صفحه اصلی سایت ابلاغیه الکترونیکی به نشانی eblagh.adliran.ir یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک و وارد کردن این نام کاربری و رمز عبور، می ‌تواند وارد صفحه کاربری خود در این سامانه شده و از خدمات آن، همچون مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا استفاده کند.

در بخش قبل، توضیح دادیم که مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ و سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک، مستلزم  ورود به سایت اصلی ابلاغیه الکترونیکی، بعد از ثبت نام و احراز هویت ثنا ، در این سامانه می باشد و و در صورت دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، باید چه کرد.  به همین دلیل، در این بخش، به توضیح نحوه ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیک ثنا پرداخته، که مطابق راهنمای تصویری زیر می باشد :

 

۱.مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثنا، یعنی eblagh.adliran.ir را جست و جو کرده تا به صفحه اصلی سایت ثنا وارد بشوید. در  این صفحه، کد ملی و رمز شخصی ( کد ثنا ) خود را در کادرهای مشخص شده مطابق تصویر زیر وارد نمایید.

۲.در مرحله دوم، یک رمز موقت، به شماره همراه شما ارسال می گردد. این رمز را در کادر تعیین شده، وارد کرده و دکمه ورود را کلیک نمایید.

۳. صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که به معنای ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیکی قضایی می باشد.

نکته مهمی که در رابطه با ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثنا، باید به آن توجه شود، آن است که برای ورود به این سایت، بهتر است از مرورگر کروم گوگل، که به آخرین نسخه، به روزرسانی شده باشد، استفاده گردد.

در پایان، توصیه می شود برای آشنایی با جزییات ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثنا​، مقاله زیر را مطالعه نمایید:

مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

گام بعدی، پس از ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثنا، مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک می باشد. در این قسمت، قصد داریم، توضیح دهیم که در صورت دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، از چه طریقی می توان برای مشاهده ابلاغیه اقدام کرد. مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، دارای مراحل ساده ای بوده که مطابق راهنمای تصویری زیر می باشد:

۱.پس از ورود به سامانه ثنا، با صفحه ای مطابق تصویر زیر، رو به رو می شوید:

۲.برای مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ، بر روی یکی از گزینه های ابلاغیه های جدید و ابلاغیه های مشاهده شده، کلیک نموده و ابلاغیه مورد نظر را انتخاب نمایید. اکنون، در انتهای صفحه، کادری مطابق تصویر زیر به شما نشان داده شده که با انتخاب گزینه ( مشاهده نسخه چاپی ابلاغیه ) می توانید متن ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا را مشاهده کرده و با اتخاب گزینه ( دریافت نسخه چاپی ابلاغیه )، می توانید ابلاغیه الکترونیکی مورد نظر خود را پرینت گرفته و چاپ نمایید.

پس از ورود به سامانه ثنا یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک، ملاحظه می شود که این سامانه، پنج امکان را جهت مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در اختیار کاربران قرار می دهد که این امکانات، عبارتند از:

ابلاغیه های جدید

ابلاغیه های الکترونیکی که در حساب کاربری شخص در سامانه ثنا وارد شده اما توسط وی، دیده نشده باشد، ابلاغیه های جدیدی بوده که در این بخش قرار می گیرند.

۲.ابلاغیه های مشاهده شده

ابلاغیه های الکترونیکی که حداقل یک مرتبه توسط صاحب حساب ثنا، بر روی آن ها کلیک شده و دیده شده باشند، در این بخش قرار می گیرند.

۳.دریافت با رمز

بخش دریافت با رمز سامانه ثنا، به کاربران، این امکان را می دهد که با استفاده از رمز پرونده، ابلاغیه الکترونیکی مورد نظر خود را جست و جو کرده و آن را مشاهده و چاپ نمایند.

۴.دریافت با شماره

بخش دریافت با شماره سامانه ثنا نیز می توان برای جست و جوی یک ابلاغیه ابلاغیه الکترونیکی خاص در سامانه ثنا، اقدام نمود؛ با این تفاوت که برای جست و جوی ابلاغیه مورد نظر، به جای رمز پرونده، از شماره ابلاغیه استفاده می شود.

۵.سامانه آگهی الکترونیک

در این بخش از سامانه ثنا، کاربران می توانند لیستی از آگهی های قضایی منتشر شده را ملاحظه نمایند.

همانطور که توضیح داده شد، کد ثنا یا همان رمز عبور ثنا برای ورود به این سامانه، ضروری می باشد. به نحوی که اگر، این کد فراموش گردد، ورود به سامانه برای کاربر ، امکان پذیر نخواهد بود. با توجه به اهمیت این مساله، پیشنهاد می شود که مقاله زیر را مطالعه نمایید:

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا با کد ملی

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سایت اصلی رویت ابلاغ و پس از دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، در مرحله نخست، مستلزم ورود به سامانه ثنا می باشد. برای ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا،نیز مستلزم آن است که کاربر ، پس از ثبت نام در سامانه ثنا، رمز شخصی یا همان کد ثنا را دریافت نموده و پس از آن برای ورود به سامانه ثنا اقدام نماید.

ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، علاوه بر کد ثنا، مستلزم وارد کردن کد ملی کاربر نیز می باشد؛ به نحوی که هیچ گونه اطلاعات هویتی دیگر، از جمله شماره شناسنامه نمی تواند جایگزین آن گردد.

با استفاده از اطلاعات مربوط به کد ملی و کد ثنا، کاربر می تواند با مراجعه به صفحه اصلی سامانه ابلاغ الکترونیک و با وارد کردن این اطلاعات، وارد سامانه ابلاغ ثنا شده و ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا را مشاهده کرده و در صورت لزوم، چاپ نماید.

ابلاغیه الکترونیکی دادگاه

در بخش های قبل گفتیم که از زمان تاسیس سامانه ثنا که از زیرمجموعه های سامانه عدل ایران بوده ، کلیه ابلاغیه های قضایی، از طریق سامانه ثنا و به شکل الکترونیکی به طرفین دعوا ابلاغ شده و این ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، جایگزین ابلاغیه های کاغذی شده است.

اما با وجود راه اندازی سامانه ثنا، هنوز هم افراد بسیاری، بعد از دریافت پیامک آخرین یادآوری برای مشاهده ابلاغیه الکترونیک ۹۷۱۰۱۰۳۶۶۲۸۰۵۴۷۶ اقدام نمایید، جهت پیگیری پرونده خود و دریافت ابلاغیه های مربوطه، به ویژه رای صادر شده در پرونده، به طور حضوری به شعبه مراجعه کرده که با توجه به حجم کار قوه قضاییه و به ویژه وضعیت خاص ناشی از گسترش بیماری کرونا، مشکلات زیادی را برای دستگاه قضا و خود این اشخاص ایجاد می کند.

این در حالی است که در تمامی مراجع قضایی کشور، اعم از دادسراها و دادگاه ها، تمامی ابلاغیه های قضایی، از جمله دادخواست و ضمایم آن، نظر کارشناس، اوقات دادرسی و به ویژه قرارها و احکام صادره در قالب ابلاغیه الکترونیکی دادگاه، به اشخاص ابلاغ گردیده و بنابراین، غالبا، نیاز به مراجعه حضوری به شعب مراجع قضایی نمی باشد.

به منظور مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه، لازم است تا اشخاص، ابتدا برای ثبت نام در سامانه ثنا و احراز هویت ثنا که به شکل غیرحضوری نیز امکان پذیر بوده، اقدام نموده و در مرحله بعد، با استفاده از کد ملی و کد ثنا، با ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک را دریافت و چاپ نمایند.

ابلاغیه الکترونیکی شواری حل اختلاف

تشکیل شورای حل اختلاف در سال ۱۳۷۹ و به موجب ماده ۱۸۹ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که مقرر می داشت: « به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی و در راستای توسعه مشارکت های مردمی ، رفع اختلافات محلی و نیز حل و فصل اموری که ماهیت قضایی ندارند و یا ماهیت قضایی آن از پیچیدگی کمتری برخوردار است به شوراهای حل اختلاف واگذار می گردد…» محقق گردید.

شورای حل اختلاف دادگاه، محسوب نشده و از تعریف قانونی دادگاه، خارج می باشد، با این وجود، از آنجا که زیرمجموعه قوه قضاییه بوده و تابع مصوبه های این قوه می باشد، ابلاغیه الکترونیکی شواری حل اختلاف نیز از طریق سامانه ثنا، به اصحاب دعوا ابلاغ می گردد.

بنابراین، اشخاصی که قصد اقامه دعوا در شورای حل اختلاف را داشته یا اینکه دارای پرونده در شورای حل اختلاف می باشند، همچون افرادی که دارای پرونده قضایی در دادگاه بوده برای رویت ابلاغیه الکترونیکی شواری حل اختلاف ، باید در سامانه ثنا ثبت نام نموده و با استفاده از کد ملی و کد ثنا، وارد این سامانه شوند.

ابلاغیه الکترونیکی دادگستری در سامانه ثنا

مراجع رسیدگی کننده به اختلافات، در کشور ما، در یک تقسیم بندی کلی، به دو گروه مراجع دادگستری ( قضایی ) و غیر دادگستری ( اداری ) تقسیم می شوند . منظور از مراجع دادگستری یا قضایی، کلیه دادگاه ها و دادسراهای موجود در سیستم قضایی کشور ما می باشند.

در مقابل، مراجع غیر دادگستری یا اداری، به مراجعی گفته می شود که به اختلافات اشخاص که اغلب، یک طرف آن، شخص دولتی یا عمومی است، رسیدگی کرده؛ اشخاص رسیدگی کننده در آن، فاقد پایه قضایی بوده و دارای داشتن آیین دادرسی متفاوت از قانون آیین دادرسی مدنی، می باشند.

تمامی ابلاغیه های مربوط به مراجع دادگستری، در قالب ابلاغیه الکترونیکی دادگستری، به اصحاب دعوا ابلاغ می گردد. البته، باید توجه داشت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، علاوه بر ابلاغیه الکترونیکی دادگستری، ابلاغیه الکترونیکی برخی از مراجع غیر قضایی ، نظیر دیوان عدالت اداری را نیز در بر می گیرد.

نکات مهم مربوط به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، لازم است تا نکات مربوطه، مورد لحاظ قرار گیرد؛ به نحوی که عدم رعایت این نکات، می تواند به تضییع حقوق قانونی اشخاص منتهی گردد. نکات مهم مربوط به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، شامل موارد زیر می باشد:

 

۱.ورود ابلاغیه به حساب کاربری اشخاص در سامانه ثنا یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک، به معنای ابلاغ قانونی بوده و آثار قانونی خود، همچون تاریخ ابلاغ را به دنبال خواهد داشت، هرچند ابلاغیه توسط کاربر، باز و مشاهده نشود.

۲.در صورتی که یکی از ابلاغیه های مربوط به دادخواست، وقت جلسه دادرسی و رای صادره، توسط مخاطب ابلاغیه، مشاهده شود، رای نسبت به وی حضوری محسوب شده و بنابراین، چنین فردی حق واخواهی از رای صادره را نخواهد داشت، ولو اینکه در هیچ یک از جلسات دادگاه، حاضر نشده باشد.

۳.به طور معمول، هم زمان با ارسال ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا برای مخاطب، یک پیامک نیز به شماره همراه وی ارسال می گردد؛ اما گاهی به دلیل اشکال در سیستم قوه قضاییه یا مخابرات، ممکن است که این پیامک با تاخیر ارسال شده یا اینکه ارسال نگردد.

در این وضعیت، تاریخ ابلاغ، تاریخ ورود ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا به حساب کاربری شخص در سامانه ثنا می باشد. با توجه به این مساله، توصیه می شود که با چک کردن مرتب ابلاغیه های جدید وارد شده به حساب کاربری خود در سامانه ثنا، از بروز مشکلات مرتبط با ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا جلوگیری نمایید.

 

۴.چنانچه ابلاغیه، حاوی الزام به انجام کاری در مهلت خاص بوده، مانند اعتراض به نظر کارشناس یا اعتراض به رای، لازم است تا کاربران، در اولین فرصت، اقدام به دریافت و چاپ ابلاغیه نموده و با در دست داشتن نسخه چاپی ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا و با مراجعه به موقع به دفاتر خدمات قضایی یا شعبه دادگاه، از تضییع حقوق قانونی خود جلوگیری نمایند.

ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت یعنی چه؟

افرادی که دارای پرونده قضایی در دادگستری بوده و در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا نیز دارای حساب کاربری باشند، گاهی پیام هایی حاوی محتوا ” ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت ” دریافت می کنند و سوالی که برای آن ها ایجاد می شود این است که این پیغام به چه معنا می باشد ؟

پیامک ” ابلاغیه الکترونیکی شماره در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت ” به این معنا است که یک ابلاغیه با اخطاریه جدید از سوی مرجع قضایی که فرد، در آن پرونده دارد، به حساب کاربری این افراد در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا ارسال گردیده است.

برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، از دو روش مشاهده از طریق سامانه ثنا یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک و یا از طریق تلفن همراه می توان استفاده کرد. مشاهده ابلاغیه الکترونیکی از طریق سایت ثنا با مراجعه به سایت eblagh.adliran.ir و ورود با استفاده از کد ملی و رمز شخصی امکان پذیر می باشد. همچنین با استفاده از اپلیکیشن عدالت همراه می توان، ابلاغیه الکترونیکی را با استفاده از موبایل، مشاهده و دریافت نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان گروه وکلای آرتین نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به سوالات شما عزیزان پیرامون مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا پاسخ دهند.

سوالات متداول

۱- ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا چیست؟

ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا همان ابلاغیه های سنتی کاغذی بوده با این تفاوت که از طریق سامانه ثنا و به صورت الکترونیکی برای اشخاص ارسال می گردد و برای جزییات متن مقاله را مطالعه نمایید.

۲- ورود به سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی به چه نحو می باشد؟

ورود به سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی با کد ملی و کد ثنا انجام می گیرد که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

۳- مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا به چه صورت امکان پذیر است؟

مشاهده و رویت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا از طریق ورود به حساب کاربری در سامانه ثنا امکان پذیر بوده و برای اطلاع از جزییات متن مقالعه را مطالعه نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.