وکیل رایگان در کرج

وکیل رایگان در کرج

 وکیل رایگان در کرج

موسسات حقوقی و دفاتر وکالت راه های استفاده از مشاوره حقوقی رایگان و وکیل رایگان در کرج را به طرق مختلف در اختیار موکلین قرار می‌دهند تا هر فرد به فراخور شرایط خود بتواند به راحتی از این خدمت استفاده کند.

 • مشاوره حقوقی تلفنی: بسیاری از جاهایی که مشاوره حقوقی ارائه می‌دهند، معمولا چند خط تلفن را در تبلیغات خود معرفی می‌کنند تا مردم بتوانند به راحتی از طریق تلفن به شخص مشاوره دهنده متصل شوند. استفاده از این خطوط تلفن معمولا هزینه‌ای جز هزینه تلفن دربرنداشته و رایگان می‌باشد. این روش فراگیرترین روش استفاده از مشاوره حقوقی رایگان است.
 • مشاوره حقوقی آنلاین: راه دیگری که می‌توان از طریق آن به طور رایگان مشاوره حقوقی را در سریع‌ترین زمان دریافت نمود، مشاوره حقوقی آنلاین است.
 • مشاوره حقوقی آنلاین معمولا در پلتفرم‌های پیام رسان نظیر واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و …و یا اپلیکیشن‌های اختصاصی انجام می‌شود. این روش جز هزینه اینترنت معمولا هزینه دیگری ندارد.

البته باید توجه داشت که مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی نهایتا تا چند دقیقه و پرسیدن چند سوال ساده رایگان هستند و بررسی دقیق پرونده و یا تفسیر رای، محاسبه ارث یا دیه و یا بررسی اوراق پرونده و تنظیم اوراق قضایی معمولا شامل هزینه بوده است.

ممکن برخی از موسسات حقوقی و یا دفاتر وکالت نیز مشاوره حقوقی حضوری را در بار اول مراجعه رایگان درنظر بگیرند. اما این امر به صورت فراگیر نیست و معمولا مشاوره حقوقی حضوری مستلزم پرداخت حق المشاوره است.

ویژگی های یک مشاوره حقوقی خوب توسط وکیل رایگان در کرج

افراد، دفاتر وکالت و موسسات حقوقی بسیاری هستند که اقدام به انجام مشاوره حقوقی می‌نمایند. اما سوال اساسی اینجاست که ویژگی های یک مشاوره حقوقی رایگان خوب چیست؟ در واقع آیا هر مشاوره حقوقی را که در حال حاضر ارائه می‌شود، می‌توان مفید دانست و اساساً در هنگام استفاده از مشاوره حقوقی که به صورت رایگان ارائه می‌شود، به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 • مشاوره ای است که بتواند فارغ از آن که هزینه ای به عنوان حق المشاوره پرداخت شود یا نشود، همه ابعاد حقوقی پرونده را بررسی نماید.
 • مشاور حقوقی خوب سعی در آن دارد که بهترین راه را به موکل نشان دهد تا بتواند مسیر پرونده خود را به درستی و با کمترین عوارض یا خسارت به پیش ببرد.
 • مشاوره حقوقی رایگان خوب به گونه‌ای است که موکل احساس نمی‌کند که فرد مشاوره دهنده به دنبال مسائل مالی و یا جذب پرونده و بازارگرمی است.
 • در مشاوره حقوقی خوب، به حواشی پرداخت نمی‌شود و صرفا خود پرونده بررسی می‌شود. صحبت‌هایی نظیر امکان نفوذ در دادگاه یا تضمین نتیجه پرونده به هیج وجه در یک مشاوره حقوقی خوب جایگاهی ندارد.
 • در مشاوره حقوقی، احتمال پیروزی در پرونده به طور واقع بینانه به موکل اعلام می‌شود و چنانچه پرونده به لحاظ قانونی وجاهتی نداشته باشد، تلاش می‌شود تا موکل از طرح دعوی و صرف هزینه و زمان منصرف گردد.

 

وکیل رایگان در کرج

تعرفه خدمات مشاوره حقوقی حضوری

همان طور که در بخش‌های قبل ذکر شد، مشاوره حقوقی رایگان بیشتر به صورت تلفنی و یا آنلاین و برای سوالات ساده و نه بررسی پرونده مناسب است. افرادی که پرونده حقوقی در مراجع قضایی دارند، طبیعتا به دنبال یک وکیل خوب و متخصص در حوزه پرونده خود هستند. مشاوره حقوقی با وکیل متخصص آن هم به صورت حضوری، طبیعتا هزینه‌هایی دارد که به صورت عرف می‌بایست پرداخت گردد. همچنان که یک مریض برای رفع مشکل خود به پزشک مراجعه می‌کند و حق ویزیت پرداخت می‌کند، موکل نیز برای حل مشکل خود که گاه ممکن است سرنوشت او و یا گروهی از افراد را تغییر دهد، بهتر است حق المشاوره پرداخت نماید تا بتواند از خدمات مشاوره حقوقی بهتر و دقیق‌تری استفاده نماید.

 سوال اینجاست که مبلغ حق المشاوره‌ای که باید موکل به وکیل پرداخت نماید چه مقدار است؟

پاسخ به این سوال نیاز به بحث تفصیلی دارد. چرا که تعرفه خدمات مشاوره حقوقی حضوری بسته به کیفیت و تجربه وکیل، موضوع پرونده و زمان مشاوره متفاوت است. به همین جهت حق المشاوره معمولا توافقی بوده و یا نرخ خدمات مشاوره حقوقی در دفتر وکیل یا موسسه حقوقی قبل از انجام مشاوره به موکل اعلام می‌گردد.

مطابق با ماده ۲۶ آیین نامه تعرفه حق الوکاله، حق المشاوره و هزینه سفر وکلای دادگستری، حق الزحمه ارائه خدمات مشاوره حقوقی در صورت عدم تنظیم وکالت نامه و عدم توافق قبلی به شرح زیر است:

 • مشاوره حقوقی به ازای هر ساعت: حداقل پنجاه هزار تومان و حداکثر پانصد هزار تومان.
 • تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه، دفاعیه و اظهارنامه: حداقل دویست هزارتومان و حداکثر پنج میلیون تومان.

مشاوره حقوقی رایگان بهتر است یا غیر رایگان؟

گروه وکلای آرتین، این افتخار را دارد که روزانه به حدود ۵۰۰ تماس از سراسر کشورمان به خصوص شهر تهران، خدمات مشاوره حقوقی را ارائه می‌نماید. تماس‌های روزانه، از سوالات ساده و با پاسخ کوتاه تا پرونده های پیچیده را شامل می‌شود. طبیعتا پاسخگویی به همه سوالات آن هم در بازه زمانی ساعت کاری مجموعه کاری بسیار انرژی بر و طاقت فرساست. به خصوص که ماهیت پرونده ها و سوالات حقوقی با مشکلات مردم عجین است و بار روانی این مشکلات در هنگام مشاوره حقوقی تلفنی نیز به فرد مشاوره دهنده و یا وکیل نیز انتقال می‌یابد.

طبیعتا بسیاری از افراد تمایل دارند، در بدو امر از مشاوره حقوقی رایگان استفاده نمایند که همین امر موجب می‌شود که تعداد تماس‌ها بسیار بالا باشد. بنابراین مشاوره حقوقی رایگان می‌تواند معایب زیر را داشته باشد:

 • حجم بالای تماس‌های تلفنی و خستگی مشاورین یا وکلای پاسخ دهنده
 • اختصاص زمان کوتاه به هر تماس و پایین آمدن کیفیت مشاوره حقوقی
 • عدم دسترسی همه موکلین در زمان‌های پیک تماسی

در مشاوره حقوقی غیر رایگان، شما می‌توانید از همه مزایای زیر برخوردار شوید:

 • زمان مناسبی به شما اختصاص داده می‌شود که با آرامش و دقت پرونده خود را به وکیل توضیح دهید.
 • همچنین، به دلیل پرداخت حق مشاوره می‌توانید با فرد با تجربه‌تری صحبت نمایید.
 • معمولا افرادی که مشاوره حقوقی غیر رایگان ارائه می‌دهند، به دلیل آن که در طول روز با افراد کمتری صحبت می‌کنند، انرژی و دقت بیشتری دارند.

بنابراین، چنانچه پرونده مهمی دارید، حتما از مشاوره حقوقی غیر رایگان استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.